Drobečková navigace

Domeček

Veškeré informace o výstavbě našeho domečku byly přesunuty na novou doménu:

http://drevostavba.hys.cz

 

Jak to celé začalo

Po několika letech společného žití v paneláku, jsme se rozhodli, že bychom se mohli pustit do stavby svého rodinného domu, kde bychom spolu mohli bydlet. Oba dva jsme rodáci z Kynžvartu, proto padlo rozhodnutí, že chceme i nadále zůstat v Kynžvartě.

Sháníme pozemek

V roce 2008 jsme se rozhodli, Sháníme pozemek, chceme zůstat v Kynžvartě, proto veškeré shánění se odehrává "koukáním a sháněním" vhodného pozemku v katastru Lázních Kynžvartu. Obcházíme volné zahrady, sledujeme nabídky realitních kanceláří, obvoláváme soukromé osoby vlastnící pozemky v okolí a čekáme na vhodnou parcelku pro nás.

Po dlouhém hledání v katastrálních mapách jsme se čirou náhodou dozvěděli o prodeji pozemku ve vlastnictví města, resp. město Lázně Kynžvart zrušilo prodej již před pár lety prodaného pozemku, nový majitel nebyl schopný za získaný pozemek zaplatit domluvenou cenu, proto o něj přišel. Město okamžitě vyhlásilo výběrové řízení na prodej tohoto pozemku, do kterého jsme přihlásili a pozemek nakonec získali. :o)

21.červen 2009 - podepsali jsme kupní smlouvu

Tento jsme podepsali s Městem Lázně Kynžvart smlouvu o prodeji pozemku. Pozemek o celkové velikosti 792 m2 jsme již před podpisem museli v celé částce zaplatit. Zaplatili jsme za ověření 6.ti podpisů nutných k zápisu do katastru nemovistostí. Teď už jen, aby město co nejdříve poslalo smlouvy na katastr, pak už jen čekat až nám náš vysněný pozemek zapsali.

28.červenec 2009 - zápis do katastru nemovistí

Dorazili nám potvrzené smlouvy z katastru, pozemek je již evidován na naše jména, juppíí :)) Teď už jen najít vhodný projekt a začít.

Základem jsou informace

Hledáme ten pravý projekt našeho budoucího domu, diskutujeme se známými a dalšími stavebníky, jaká okna, zateplení, vytápění apod. Jěště jsme nezačali, a takových věcí je potřeba vyřešit.

Únor 2010

Po nekonečném prohledávání tištěných katalogů a internetových stránek s projekty jsme konečně narazili na zajímavý projekt, který by nám vyhovoval, jak po stránce fukční, tak designové.

Více pokračuje na stránkách http://drevostavba.hys.cz