Drobečková navigace

Trojboj

Pozvánka na Trojboj 2014

Rok se s rokem sešel a máme tady další ročník legendárního Kynžvartského trojboje. Číst více zde

 

Trojboj - znamená sportovně-kulturně pohodové odpoledne u piva či sklenice vína doplněné příležitostným hraním, spíše postáváním u sportoviště. Trojboj - znamená dosáhnout co nejlepších výsledků v disciplínách petanque, ruské kuželky a elektronické šipky. Hraje se o putovní pohár doplněný diplomem a věcnými, mnohdy celkem cennými výhrami.

 

Historie

Nápad, udělat si pohodové odpoledne s kamarády a přáteli spojené se sportovními výkony u piva, vznikl již v roce 2002, kdy se domluvila parta nadšenců a kamarádů a sešla se jednoho krásného dne na konci srpna v hospodě U lesa v Sekerských Chalupách. Jedním z účastníků tohoto prvního "nultého" sportovního setkání byl i náš kamarád Štefan, pro kterého bylo toto klání prvním, ale bohužel i posledním. Proto nejprve jako Memorial a posléze vlastně "jen tak", se stalo toto setkání tradicí a vzhledem ke 3 sportovním disciplínám tradicí s příznačným názvem TROJBOJ.

Tehdy se hrálo vyřazovacím způsobem v následujících disciplínách: petanque, elektronické šipky a kulečník. Kulečník byl z důvodu časové náročnosti v následujících ročnících nahrazen ruskými kuželkami. Od tohoto ročníku a po celá další léta - TROJBOJ v disciplínách petanque, ruské kuželky a elektronické šipky.

Jen místo konání se několikrát změnilo, ze Sekerských Chalup jsme se přesunuli do malebné hospůdky v Horním Žandově, kde se Trojboj těšil velkému zájmu. Poslední ročníky se za obrovského úspěchu konaly na Plácku Pod Strání v Lázních Kynžvartu. Věříme, že se Plácek pod Strání stane officiálním místem konání i dalších ročníků legendárního Kynžvartského trojboje.

 

Putovní pohár Trojboje

Trofej

Celá tato sportovní akce se koná především pro zábavu a abychom si užili s přáteli i s rodinou volné odpoledne. Ale nebudeme si nic namlouvat, každý v koutku duše doufá, že by se mu mohlo zadařit a vyhrát tento krásný putovní pohár z dílny Josefa Tichoně, vyrobený na zakázku již při prvním ročníku trojboje roku 2003. Hlavní část poháru symbolizují šipky, v dolní části je zřetelně vyobrazena petanquová koule a doplněk v horní části tvoří kulečníkové tágo (tato displína byla později nahrazena kuželkami, avšak pohár byl zachován v původní podobě).

 

Vítězové ročníků

Ročník Jméno Další informace
11. ročník (2013) Jan Placek st. Výsledky a fotogalerie
10. ročník (2012) Dana Pokorná Výsledky a fotogalerie
9. ročník (2011) Petr Placek Výsledky a fotogalerie
8. ročník (2010) Ladislav Škroch Výsledky a fotogalerie
7. ročník (2009) Petr Placek Výsledky a fotogalerie
6. ročník (2008) Viktor Konáš Výsledky
5. ročník (2007) Jan Placek ml. Výsledky a fotogalerie
4. ročník (2006) Jaroslav Malinovský  
3. ročník (2005) Jaroslav Malinovský Fotogalerie
2. ročník (2004) Ladislav Škroch Fotogalerie
1. ročník (2003) Veronika Škrochová  
0. ročník (2002) Viktor Řehák