Drobečková navigace

Trojboj

Pozvánka na Trojboj 2014

Rok se s rokem sešel a máme tady další ročník legendárního Kynžvartského trojboje. Číst více zde

 

Trojboj - znamená sportovně-kulturně pohodové odpoledne u piva či sklenice vína doplněné příležitostným hraním, spíše postáváním u sportoviště. Trojboj - znamená dosáhnout co nejlepších výsledků v disciplínách petanque, ruské kuželky a elektronické šipky. Hraje se o putovní pohár doplněný diplomem a věcnými, mnohdy celkem cennými výhrami.

 

Historie

Nápad, udělat si pohodové odpoledne s kamarády a přáteli spojené se sportovními výkony u piva, vznikl již v roce 2002, kdy se domluvila parta nadšenců a kamarádů a sešla se jednoho krásného dne na konci srpna v hospodě U lesa v Sekerských Chalupách. Jedním z účastníků tohoto prvního "nultého" sportovního setkání byl i náš kamarád Štefan, pro kterého bylo toto klání prvním, ale bohužel i posledním. Proto nejprve jako Memorial a posléze vlastně "jen tak", se stalo toto setkání tradicí a vzhledem ke 3 sportovním disciplínám tradicí s příznačným názvem TROJBOJ.

Tehdy se hrálo vyřazovacím způsobem v následujících disciplínách: petanque, elektronické šipky a kulečník. Kulečník byl z důvodu časové náročnosti v následujících ročnících nahrazen ruskými kuželkami. Od tohoto ročníku a po celá další léta - TROJBOJ v disciplínách petanque, ruské kuželky a elektronické šipky.

Jen místo konání se několikrát změnilo, ze Sekerských Chalup jsme se přesunuli do malebné hospůdky v Horním Žandově, kde se Trojboj těšil velkému zájmu. Poslední ročníky se za obrovského úspěchu konaly na Plácku Pod Strání v Lázních Kynžvartu. Věříme, že se Plácek pod Strání stane officiálním místem konání i dalších ročníků legendárního Kynžvartského trojboje.

 

Putovní pohár Trojboje

Trofej

Celá tato sportovní akce se koná především pro zábavu a abychom si užili s přáteli i s rodinou volné odpoledne. Ale nebudeme si nic namlouvat, každý v koutku duše doufá, že by se mu mohlo zadařit a vyhrát tento krásný putovní pohár z dílny Josefa Tichoně, vyrobený na zakázku již při prvním ročníku trojboje roku 2003. Hlavní část poháru symbolizují šipky, v dolní části je zřetelně vyobrazena petanquová koule a doplněk v horní části tvoří kulečníkové tágo (tato displína byla později nahrazena kuželkami, avšak pohár byl zachován v původní podobě).

 

Vítězové ročníků

Ročník Jméno Další informace
11. ročník (2013) Jan Placek st. Výsledky a fotogalerie
10. ročník (2012) Dana Pokorná Výsledky a fotogalerie
9. ročník (2011) Petr Placek Výsledky a fotogalerie
8. ročník (2010) Ladislav Škroch Výsledky a fotogalerie
7. ročník (2009) Petr Placek Výsledky a fotogalerie
6. ročník (2008) Viktor Konáš Výsledky
5. ročník (2007) Jan Placek ml. Výsledky a fotogalerie
4. ročník (2006) Jaroslav Malinovský  
3. ročník (2005) Jaroslav Malinovský Fotogalerie
2. ročník (2004) Ladislav Škroch Fotogalerie
1. ročník (2003) Veronika Škrochová  
0. ročník (2002) Viktor Řehák  

 

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat