11. ročník Trojboje je za námi

11. ročník trojboje s příznačným názvem TROJBOJ 2013 se už podruhé konal na Plácku Pod Strání, letos ovšem v rekordním počtu 54 hráčů. Na plácku se pohybovalo až 18 dětí ve věku od 1 do 12 roků věku, které však nešlo přesně spočítat, protože byly pořád v pohybu.

Trojboj 2013 - ...

Den před samotným sportovním kláním se trochu zbláznilo počasí.  Po 6 nádherných slunných týdnech dorazilo do LK ochlazení a vytrvalý déšť, až to vypadalo, že budeme muset upravit herní plány a připravit deštníky a pláštěnky, aby se mohlo alespoň trochu hrát. Počasí se ale nakonec umoudřilo, v noci se vyjasnilo a ráno byla obloha bez jediného mráčku. V průběhu dne počasí vydrželo a dá se říci, že bylo přímo vymazlené. Proto nic nebrálo tomu, abychom si pořádně užili soutěžení i ostatní zábavu.

Soutěžilo se klasicky ve dvou kolech a třech disciplínách, kterými byly petanque, ruské kuželky a elektronické šipky. Herní systém byl oproti minulým rokům trochu pozměněn, každý hráč byl označen jak barevně, tak číslem pro první i druhé kolo. Hráči soutěžili s hráči z ostatních týmů se stejným číslem a získávali body pro tým i do svého hodnocení. Až na pár jedinců, kterým se dařilo ve všem, na co sáhli a vyhrávali jednu disciplínu za druhou, byly výsledky ostatních účastníků celkem vyrovnané. Vše rozhodlo druhé kolo, kde se projevilo sportovní nadání a zápal pro hru.

Organizátoři nezapomněli ani na pořádné občerstvení, protože s prázdným žaludkem se hrát opravdu nedá. Připraven byl guláš, masíčko a mleté tyčinky na gril. Za tyto dobroty musíme poděkovat Martinovi a Daně, kteří vše připravili, ale nakonec se z vážných důvodů nemohli trojboje zúčastnit. Z pití měli účastníci k dispozici pivíčko, vínečko i nealkoholické nápoje. Nestrádali ani naše malé ratolesti.

Na závěr byl vyhodnocen nejlepší tým, lídři týmů i jednotliví hráči podle umístění. Všichni byli ohodnoceni krásnými cenami. Sportovně laděný den byl zakončen živou hudbou a zpíváním pod širým nebem.

Ještě jednou děkujeme za účast a doufáme, že se Vám letošní ročník líbil a že se opět potkáme na dalším ročníku legendárního Trojboje, s označením 2014.

A jak turnaj dopadl?

Na 1. místě stanul konečně děda Placků, který v několika předešlých ročnících uspěl na předních místech, ale nikdy nedosáhl na samotnou trofej závodu. Moc mu to přejeme a gratulujeme. 2. místo bral stejně jako vloni jeho synátor Petr Placek a na 3. místě skončila jen o chloupek Vlaďka Neřoldová (Praha). Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde - klikni.

Fotografie z akce

Více fotografií naleznete v galerce "Trojboj 2013"

Autor: Kamila Cretan

Historie

Historie soutěže, výsledky a fotografie

Poděkování

Příprava občerstvení: Dana a Martin

Místo konání: Honza Plácek Pod Strání

Sponzoři: Aqua Palace Praha, Město Mariánské Lázně